• Wpisów: 696
  • Średnio co: 3 dni
  • Ostatni wpis: 3 lata temu, 10:43
  • Licznik odwiedzin: 147 767 / 2735 dni
 
dreamwedding
 
• Biedermeier – mały bukiet z gęsto ułożonych obok siebie kwiatów w postaci kręgów, z których każdy może składać się z innego rodzaju kwiatów.
1.jpg


2.jpg

•Kaskada – Jak sama nazwa wskazuje charakteryzuje się on takim ułożeniem kwiatów aby jakoby spadały one kaskadą z rąk Panny Młodej. Układa się je w taki sposób, aby na górze wiązanki było dużo ale krótkich kwiatów oraz liści, a kierując się ku dołowi kwiaty stawały się coraz dłuższe ale było ich mniej. Styl ten często może przypominać  odwróconą kroplę.  Bukiet najczęściej jest bardzo bogaty w swojej formie dlatego też raczej powinien być zestawiany ze skromniejszą suknią. Wskazane jest również aby na taki bukiet decydowały się wysokie Panny Młode.
3.jpg


4.jpg


•Nosegay – okrągły, mały bukiet, cechujący się jednolitością; łodygi kwiatów są związane i ściśnięte ze sobą.
5.jpg


6.jpg

•Arm Bouquet – bukiet składający się z długich kwiatów i liści, które Panna Młoda trzyma tak, jakby leżały na ramieniu. Luźno spadające kwiaty podtrzymywane przez ramię. Kwiaty były luźno spięte wstążką,  lekko stopniowane.  Aktualnie ten rodzaj wiązanki jest raczej popularny na innego rodzaju imprezach: głównie można zobaczyć tego typu bukiety na wyborach miss lub  konkursach. Chociaż ostatnio można zauważyć powracającą tendencję do tego rodzaju wiązanek w lekko zmodyfikowanej formie a mianowicie naręcze wykonane z zantadeschi.
7.jpg


8.jpg

•Pomander – kula z kwitnących kwiatów; kompozycja zawieszona jest na wstążce, która jest trzymana przez pannę młodą, lub zawieszona na jej nadgarstku.
pomander.jpg


pomander2.jpg

•Wachlarz
bukiet_biay_02_20090521_1303498614.jpg


waclarz.jpg

•Composite - niezwykły wygląd osiągają przez "stworzenie" kwiatu który nie istnieje w naturze albo części innych kwiatów. Płatki kwiatu i/albo elementy zielone mogą być pospinane razem, jeden wewnątrz drugiego, tworząc jedną wielka kompozycję.
comp.jpg


compositte.jpg


comppp.JPG


cop.jpg

•Berło -  jest bardzo nowoczesną formą wiązanki. Najczęściej wykonany jest z dużych kwiatów o długich łodygach, lub kwiatów ułożonych na czymś co ma imitować łodygi. Berło jest dość nowoczesne i pasuje doskonale do awangardowych sukien oraz fryzur. Najlepiej wygląda gdy Panna Młoda jest dość wysokiego wzrostu.
beerl.jpg


berlou.jpg


berlo-z-brazowymi-dodatkami.jpg

•Półkula -  jest coraz popularniejszą kompozycją ślubną wykonana jest w tzw. mikrofonie. Uchwyt takiego mikrofonu może mieć kształt stożka lub być udekorowany wstążką z której zwieszają się cienkie druciki z umocowanymi płatkami kwiatów lub perełkami. Jest to bardzo wygodny fason bukietu. Nie ma ryzyka bowiem, że kwiaty zwiędną ponieważ są umieszczone w gąbce florystycznej. Jeśli bukiet jest zrobiony ze ściśle przylegających do siebie różyczek wymaga to krótkiego przycięcia łodyżki, najlepiej jest w takim przypadku użyć kleju do żywych kwiatów aby być zupełnie pewnym, że pozostaną na swoim miejscu.
polkullla.jpg


polk.jpg

•Półksiężyc - Może on być obustronnie symetryczny lub też z jednej strony wydłużony. Do tego typu kompozycji najlepiej sprawdzają się kwiaty o miękkich łodygach, takie jak tulipan, zantedeschia, storczyk, eustoma. Doskonałym dodatkiem są trawy i inna elastyczna zieleń.
polksiezyc-roza-2.jpg


ksiezy.JPG

•Wiązanka -  składa się ona z różnych gatunku kwiatów oraz zieleni. Bardzo uniwersalna w swoim fasonie. Najczęściej ma kształt półkuli. Może przybierać różne rozmiary oraz być wykonana z wielu gatunków kwiatów.  Bukiet taki najczęściej związywany jest wstążką.  Bukiet można przed zwiędnięciem zabezpieczyć zaklejając łodygi klejem do żywych kwiatów. Do wykończenia wiązanki może być użyty taki sam materiał jak w sukni ślubnej. Może to też być wstążka w takim samym lub zupełnie kontrastowym kolorze.  Wstążka może być zawiązana w formie kokardy, lub też ściśle  obwiązana i zakończona dekoracyjnym kamieniem, perłą lub też innym zdobnym elementem.
wiazanka.jpg


wiaz.jpg


wiaz.jpeg

•Torebka
pur.jpg


bag.JPG


baggie.jpg

•Bukiet nowoczesny - Tutaj istnieje ogromna dowolność. Można pobawić się zarówno kształtem jak i różnorodnością użytego materiału florystycznego. Bukiety nowoczesne, asymetryczne najczęściej  wykonywane są w mikrofonie.
asym.jpg


asyme.JPG

Tekst zaczerpnięty z różnych stron www/blogów dotyczących tematyki ślubnej i florystyki.

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten wpis.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego